VW T1 Race-Taxi со 530 Hp

Комбито на VW преправено во супер комби од страна на швајцарецот Фред Бернхард кој потрошил 5 години за ова „чудо“.

Се работи за VW T1 комби во кое е вграден 3,6 литарски Bi-Turbo мотор со 530 Hp и 757 Nm од Porsche 993.

Предложена објава:
Во пресрет на големата награда на Канада, да погледнеме што историјата има да ни каже за истата

Престојниов викенд не очекува Формула 1 трката во Канада, патека...

Close