Warning: include(/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: No such file or directory in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 72

Warning: include(): Failed opening '/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 72

Warning: include_once(/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php): failed to open stream: No such file or directory in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 92

Warning: include_once(): Failed opening '/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 92
VW Polo петта генерација

VW Polo петта генерација

После четвртата генерација на Polo, пристига петтата генерација која што е најавена за 2017 година. Колку за потсетување четвртата генерација на Polo е на пазарот од 2009 година, додека во 2014 година е редизајнирана.

Петтата генерација ќе биде изведена на MQB платформата и визуелно нема да бидат направени големи промени. Од VW потврдија дека во 2018 година ќе биде претставена и crossover верзија на Polo, со што ќе им биде директен конкурент на Peugeot 2008, Renault Captur и Nissan Juke.

 

Предложена објава:
Оваа есен ни пристигнува новата Honda Freed

Honda ги објави првите фотографии од новата генерација на моделот...

Close