SUV концепт од Шкода

На официјалниот сајт на Шкода се појавија првите фотографии од концептот на компанијата, кој ќе биде претставен на саемот во Женева. Се работи за концепт кој носи ознака „VisionS“, со што јасно се гледа од која категорија ќе дојде новиот Шкода модел.

Се работи за најпопуларниот и најбараниот автомобилски SUV сегмент на пазарот. Со оглед на тоа што димензиите на овој модел се поголеми од Audi Q5, сосема е можно да бидат вградени три реда седишта.

Секој кој што размислува да го купи овој модел, треба да почека неколку години, но нема да се покае.

 

Предложена објава:
РКЕ одлучи, од полноќ поевтини цени на горивата

Со денешната одлука на Регулаторната Комисија за Енергетика од полноќ ќе имаме...

Close