Warning: include(/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: No such file or directory in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 72

Warning: include(): Failed opening '/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 72

Warning: include_once(/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php): failed to open stream: No such file or directory in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 92

Warning: include_once(): Failed opening '/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 92
Rolls Royce го потврди терминот на светската премиера на новиот Phantom

Rolls Royce го потврди терминот на светската премиера на новиот Phantom

На 27 Јули ќе биде претставена новата генерација на можеби еден од најлуксузните автомобили на денешницата.

Веста всушност ни доаѓа од објавените фотографии, каде се гледа дека нема да има драстични промени. Но, подобро е така. Било какви промени не би поминале добро кај автомобилистите, познавачите на брендот, обожавателите.

Новиот Phantom ќе ја задржи препознатливоста од предходникот, со огромна хромирана решетка и гордо истакнато лого на компанија. Според втората фотографија дигиталната технологија сигурно нема да биде во доминација кај овој “најдобар автомобил во светот”. Дрвените елементи и аналогниот часовник остануваат заштитен знак на луксузни автомобили на Rolls Royce.

Модерни технологии треба да се бараат под елегантниот костум на овој автомобил. Новиот Rolls Royce ќе биде поставен на платформа од алуминиум, ќе се вртат и заднитате тркала, а орќестарот ќе биде составен од 12 членови распоредени во V формат. Се очекува доаѓањето на plug-in хибриди.

Предложена објава:
Нов караван од Subaru

Од Subaru најавија нова верзија на моделот Levorg. Новата верзија...

Close