РКЕ одлучи, од полноќ поскапи цени на горивата

Со денешната одлука на Регулаторната Комисија за Енергетика од полноќ ќе имаме поскапи бензински и дизел горива.

Согласно денешната одлука, цените на бензините поскапуваат за 2,50 денари и дизел горива поскапуваат за 3 денари за литар. Со самото тоа цената на EУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 64,50 денари, ЕУРОСУПЕР БС-98 66,50 денари и дизел горивото ќе се продава со цена од 51,50 денари за литар.

Денешната одлука на РКЕ ќе биде во важност од полноќ, во текот на наредните две недели, кога се очекуваат нови цени за горивата.

Предложена објава:
Rolls Royce го потврди терминот на светската премиера на новиот Phantom

На 27 Јули ќе биде претставена новата генерација на можеби...

Close