Nissan Note Black Edition

Од Nissan со нова понуда за Германскиот пазар, специјалниот Nissan Note Black Edition по цена од 17.545 евра.

На каросеријата можат да се забележат ретровизорите, рачките на вратите, задниот спојлер, 16 инчи алиминиумски бандажи во црна боја според името. Секако и ентериерот е во изведба на црна боја. Мултифункционален кожен управувач, електрика на предни и задни стакла, Bluetooth конекција, автоматска клима, автоматско вклучување на бришачите и светлата, аудио и навигационен систем се само дел од стандардната опрема.

Nissan Note Black Edition ќе биде понуден во седум бои и три верзии на мотор, бензиски мотор со 80 и 98 коњски сили и 1.5 литарски дизел мотор со 90 коњски сили.

Предложена објава:
Една непријатна глетка за око – Каменувани супер автомобили

Последен пример за насилство со индиски улица повторно доаѓа од...

Close