Warning: include(/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: No such file or directory in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 72

Warning: include(): Failed opening '/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 72

Warning: include_once(/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php): failed to open stream: No such file or directory in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 92

Warning: include_once(): Failed opening '/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 92
Ни пристига наследникот на легендарната Supra

Ни пристига наследникот на легендарната Supra

Тојота наскоро ќе го лансира нов спортски модел развиен во соработка со BMW.

Се работи за купе кое треба да биде наследник на Supra, а блиски извори до Toyota велат дека јапонците веќе донеле одлука да се даде зелено светло за таканаречената Gazoo верзија на овој автомобил.

Тоа ќе биде, со еден збор, врвот во понудата на овој модел, но сега за сега, за жал, немаме конкретни информации за техничките карактеристики на возилото. Сепак, се верува дека овој модел ќе има хибриден погон.

Тојота, наскоро, во Женева,  ќе го претстави Gazoo Yaris моделот, од каде се надеваме дека ќе дознаеме повеќе за Supra.

Предложена објава:
Интересни факти за автомобилите што можеби не сте ги знаеле

Побаравме некои интересни факти за автомобилите и наидовме на неколку,...

Close