Mercedes AMG GLE 63 надграден од Brabus

Brabus уште во Март на саемот за автомобили во Женева, го изложи надградениот Mercedes GLE, понуда која ги опфаќа и AMG верзиите GLE 63 и GLE 63 S 4Matic.a_50758

Дел од пакетот е составен од Aero Body Kit од карбонски влакна (предниот спојлер, заден дифузер, сет прагови итн.), алуминиумски фелни од 23 инчи, спортска суспензија, маска со логото на Brabus и ентериер по желба на купувачот.a_50767

a_50773a_50781Со надградбата од Brabus моторот на GLE 63 S располага со 515 kW/700 hp и 960 Nm со максимална брзина од 300 km/h, додека верзијата Brabus 850, доаѓа со 6.0 BiTurbo мотор од 850 hp и 1.450 Nm со максимална брзина од 320 km/h.2016-mercedes-benz-brabus-gle-700-005

Предложена објава:
Изумот на Fiat завладеа во светот на дизелите

Fiat со својот изум Common-rail (систем за директно вбризгување) завладеа во...

Close