Warning: include(/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: No such file or directory in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 72

Warning: include(): Failed opening '/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 72

Warning: include_once(/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php): failed to open stream: No such file or directory in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 92

Warning: include_once(): Failed opening '/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 92
Mercedes AMG C63 S надограден од Carlsson

Mercedes AMG C63 S надограден од Carlsson

Тјунерската компанија Carlsson го тјунираше спортскиот Mercedes AMG C63 S.

Пред се останато да го спомнеме 4.0 литарскиот V8 агрегат кој му се додадени 115 Hp и 125 Nm и сега располага со 625 Hp и 825 Nm, кој од 0 до 100 km/h му се потребни само 3.8 секунди, а максималната брзина изнесува 320 km/h.

Изменет е предниот браник со нов спојлер и отвори за воздух, додадено е логото на тјунерската компанија на предната маска, нови прагови, спојлер на багашникот и заден браник со дифузер.

Во пакетот на Clarsson има и Carlsson алуминиумски бандажи од 20 инчи, четири црно хромирани издувни цевки, модифицирана сузпензија и променет ентериер со боја по желба на сопственикот (црна и плава напа кожа, алкантара).

Предложена објава:
Новиот Audi А8 ќе доаѓа со една навистина интересна новина

Всушност, новиот А8 ќе доаѓа со опција за масажа на...

Close