Warning: include(/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: No such file or directory in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 72

Warning: include(): Failed opening '/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 72

Warning: include_once(/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php): failed to open stream: No such file or directory in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 92

Warning: include_once(): Failed opening '/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 92
Hyundai го претстави новиот Celesta

Hyundai го претстави новиот Celesta

Hyundai го претстави новиот седан кој го носи името Celesta, а главната премиера ја имал на самот за автомобили во Guangzhous Auto Show.

hyundai-celesta3

Во гамата на Hyundai, Celesta ќе го завземе местото помеѓу моделите Verna и Elantra, па со самото тоа јужнокорејската компанија  на кинескиот пазар ќе нуди вкупно десет седан модели.

55bf9371cbf778103da1b9936762fd4cb78ae38e

Должината на новиот седан ќе изнесува 4.510mm, ширината ќе биде од 1.756mm, висината 1.470mm, а меѓуосовинското растојание ќе изнесува 2.650mm.

hyundai-celesta2

Celesta ќе биде понуден со 1.6 литарски четири-цилиндричен бензиски мотор со 123Ks и 155Nm, прикачен за шест-степенски мануелен или автоматски менувач. Цената на Кинескиот пазар ќе започне од 10.970 евра, додека за производството ќе биде задолжен Beijing-Hyundai Joint Venture.

Предложена објава:
Mercedes AMG C63 S надограден од Carlsson

Тјунерската компанија Carlsson го тјунираше спортскиот Mercedes AMG C63 S....

Close