Warning: include(/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: No such file or directory in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 72

Warning: include(): Failed opening '/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 72

Warning: include_once(/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php): failed to open stream: No such file or directory in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 92

Warning: include_once(): Failed opening '/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 92
Honda со нов концепт, Civic SI

Honda со нов концепт, Civic SI

Новата Honda Civic SI како концепт ќе биде претставена на автомобилискиот саем во Лос Анџелес, но од Honda е најавено дека во текот на следната година овој концепт ќе стартува со сериско производство.

2017-honda-civic-si-prototype

Според првичните информации, Honda Civic SI Coupe ќе поседува aero body kit вклучувајќи и заден спојлер, 19 инчни алуминиумски бандажи, централно сместен издувен систем, LSD деференцијал, спортски седишта и ќе доаѓа со 1,5 литарски турбо бензиски мотор со 225 Hp коj најверојатно ќе биде дел од сериското производство на Civic SI Coupe.

imageshandler

Според Honda, серискиот модел на Civic SI нема да се разликува од концептот, а ќе биде достапен и како седан.

imageshandler-1

imageshandler-2

imageshandler-3

imageshandler-4

Предложена објава:
За пола година, Mercedes продал милион автомобили

За прв пат во своите 90 години, Mercedes испорачал милион...

Close