Warning: include(/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: No such file or directory in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 72

Warning: include(): Failed opening '/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 72

Warning: include_once(/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php): failed to open stream: No such file or directory in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 92

Warning: include_once(): Failed opening '/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 92
Директен судар на два исти Toyota автомобили, едниот постар 17 години

Директен судар на два исти Toyota автомобили, едниот постар 17 години

Во последните неколку години автомобилите напреднаа многу во полето на безбедноста, а ова видео го покажува тоа на дело.


Сите сме биле сведоци или пак сме слушнале за сообраќајна несреќа во минатото во која учествувале автомобили од реномирани производители. Колку и да биле технолошки напредни, постарите автомобили едноставно немаат системи како воздушни перничиња, ABS, а за ESP воопшто и да не правиме муабет.

Токму такви возила, без горе споменатите системи, се нај присутни на нашите, па и на балканските патишта.
Но како и да е, без разлика на состојбата на патиштата, биле лоши или не, мора секогаш да бидеме максимално внимателни.
Да се разбереме, иако се далеку побезбедни, новите автомобили не ни даваат за право на улица да се чувствуваме и однесуваме како на тркачка патека.

Видеото во прилог ќе ви помогне да видите колку е напредната автомобилската индустрија во поглед на безбедноста. Да се потсетиме, Toyota i Volkswagen се натпреваруваат кој ќе биде најпродаваниот бренд на сите времиња. Водството се менува, но Toyota е почесто на врвот, токму со моделот Corolla.

 

Предложена објава:
Nissan Note Black Edition

Од Nissan со нова понуда за Германскиот пазар, специјалниот Nissan Note...

Close