Warning: include(/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: No such file or directory in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 72

Warning: include(): Failed opening '/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 72

Warning: include_once(/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php): failed to open stream: No such file or directory in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 92

Warning: include_once(): Failed opening '/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 92
BMW M3 и M4 G-Power со 600 коњски сили

BMW M3 и M4 G-Power со 600 коњски сили

G-Power уште од поодамна ги има модификувано BMW M3 и M4, но овој пат се одлучија додатно да го појачаат шест цилиндерскиот мотор на BMW.

Претходните модификации на M3 и M4 биле на 3.0 литарскиот шест цилиндричен мотор од 431 коњски сили и 550 Nm, појачан на 520 коњски сили и 700 Nm, потоа на 506 коњски сили и 720 Nm и последнава надградба Bi-Tronic 2 V3 е појачување на неверојатни 600 коњски или и 740 Nm. Максимланата брзина изнесува 320 km/h, а од 0 до 100 km/h забрзува за 3.7 секунди.

Во понудата се вклучени и тркала од 21 инчи, аеро пакет од карбонски влакна, спортски титаниумски издувен систем, модифицирана суспензија, појачани кочници и црна предна маска.

Предложена објава:
Наградени: Ferrari, Ford, BMW, Mercedes, Audi …

Наградата за најдобар мотор на годината, оваа година ја доби...

Close