Warning: include(/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: No such file or directory in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 72

Warning: include(): Failed opening '/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 72

Warning: include_once(/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php): failed to open stream: No such file or directory in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 92

Warning: include_once(): Failed opening '/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 92
ABT го надогради Audi RS6-R

ABT го надогради Audi RS6-R

Германскиот тјунер ABT го надогради и Audi RS6-R.

Се работи за ABT RS6-R Edizione Italiana со мотор од 4.0 литри TFSI V8 кој сега располага со 730 коњски сили и 920 Nm. Од 0 до 100 km/h забрзува за неверојатни 3.3 секунди, додека максималната брзина е 320 km/h.

Погонот е Quattro, а додека дел од пакетот ABT Aero body kit е направен од карбонски влакна. Има алуминиумски фелни од 22 инчи, Dunlop гуми со димензија од 295/25 R22, спортски издувен систем, ентериер од кожа, детали од карбонски влакна и мали ознаки во боја на Италјанската застава.

Предложена објава:
Nissan GT-R Nismo 2017

Новиот модел на Nissan кој е најавен за 2017 година...

Close