Топ 10 – Најдобри автомобили за 2016 година

Секоја година се одбираат најдобри автомобили.

Оваа година автомобилите кои ја заработија таа награда се повеќе од најдобри. Автомобилите се и понатака најсложените и технолошки напредни производи кои човекот некогаш ги измислил. Подоле можете да ги видите победниците за 2016 година како најдобри автомобили.

1. BMW M235i

bmw_m2_coupe_2016_13

2. Cadillac CTS Vsport

1 (COVER)_5

3. Chevrolet Camaro

16_camaro_frt-1200x800

4. Ford Mustang Shelby GT350 / GT350R

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

5. Honda Accord

2016-Honda-Accord-Touring-MT-promo

6. Mazda MX-5 Miata

2016-mazda-mx-5-miata-live-reveal-front-three-quarters-041

7. Mazda 3

76277_2016_mazda_Mazda3

8. Porsche Boxster / Cayman

porsche-cayenne-2014-gts-wallpaper-6

9. Tesla Model S 70 / 70D

maxresdefault (3)

10. Volkswagen Golf / GTI / Golf R

18dcd_2016-VW-Golf-R

Предложена објава:
РКЕ одлучи, од полноќ поевтини цени на горивата

Со денешната одлука на Регулаторната Комисија за Енергетика од полноќ ќе имаме...

Close