Себастијан Огиер освои 1 место на рели патеката во Шведска

Себастијан Огиер оваа сезона ја потврди својата доминација со трета победа на Рели Шведска, управувајќи со VW Polo R WRC. Огиер ја започна сезоната со победа во првиот круг од Рели Монте Карло и ќе продолжи во третиот круг во Мексико.

Второто место го зазема Хајден Падон со својот Hyundai i20 WRC кои ги надмина своите ривали, додека на 3 место се најде возачот на Ford Fiesta RS Мадс Остберг кој го преминал финишот за 25,8 секунди после Падон.

Предложена објава:
Резултати од анкетата „Најпопуларен автомобил во Македонија“

Согласно спроведената анкета за „Најпопуларен автомобил во Македонија“, воочивме дека...

Close