РКЕ одлучи, од полноќ поскапи цени на горивата

Со денешната одлука на Регулаторната Комисија за Енергетика од полноќ ќе имаме поскапи бензински и дизел горива.

Согласно денешната одлука, цените на бензиските и дизел горива поскапуваат за 1.5 денари, односно 2 денари за литар. Со самото тоа цената на EУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 63,00 денари, ЕУРОСУПЕР БС-98 65,00 денари и дизел горивото ќе се продава со цена од 50.00 денари за литар.

Денешната одлука на РКЕ ќе биде во важност од полноќ, во текот на наредните две недели, кога се очекуваат нови цени за горивата.

Предложена објава:
8 факти кои можеби не сте ги знаеле за Porsche Carrera GT

Porsche 918 Spyder се смета за последен крик во автомобилската...

Close