РКЕ одлучи, од полноќ поскапи цени на горивата

Со денешната одлука на Регулаторната Комисија за Енергетика од полноќ ќе имаме поскапи бензински и дизел горива.

Согласно денешната одлука, цените на бензиските и дизел горивата поскапуваат за 2 денари. Со самото тоа цената на EУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 61,50 денари, ЕУРОСУПЕР БС-98 63,50 денари и дизел горивото ќе изнесува 48.00 денари за литар.

Денешната одлука на РКЕ ќе биде во важност од полноќ, во текот на наредните две недели, кога се очекуваат нови цени за горивата.

Предложена објава:
Golf GTI со најдобро време на стазата “Нирбургринг”

Новиот рекорд на стазата Нирбургринг го постави Golf GTI Clubsport...

Close