РКЕ одлучи, од полноќ поевтини цени на горивата

Со денешната одлука на Регулаторната Комисија за Енергетика од полноќ ќе имаме поевтини бензински и дизел горива.

Согласно денешната одлука, цената на бензините останува иста, додека дизелот поевтинува за 1 денар. Со самото тоа цената на EУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 61,00 денари, ЕУРОСУПЕР БС-98 63,00 денари, додека новата цена на дизел горивото ќе изнесува 48.00 денари за литар.

Денешната одлука на РКЕ ќе биде во важност од полноќ, во текот на наредните две недели, кога се очекуваат нови цени за горивата.

Предложена објава:
Погледнете како изгледа новиот Aventador

Шест години по лансирањето на наследникот на Lamborghini Murcielago, пристигнува...

Close