РКЕ одлучи, од полноќ поевтини цени на горивата

Со денешната одлука на Регулаторната Комисија за Енергетика од полноќ ќе имаме поевтини бензински и дизел горива.

Согласно денешната одлука, цената на бензините поевтинува за 0.5 денари за литар. Со самото тоа новата цена на EУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 63,00 денари, ЕУРОСУПЕР БС-98 64,50 денари и дизел горивото ќе изнесува 49.50 денари за литар.

Денешната одлука на РКЕ ќе биде во важност од полноќ па се до следните две недели каде што се очекуваат нови цени за горивата.

Предложена објава:
Да удриш во банкина со автомобил е лошо, поготово ако возите изнајмен Ferrari 458 Italia

Младиот и надежен 26 годишник одлучи да го искуси ова...

Close