Претставена новата Mazda CX-3

Mazda го претстави новиот Crossover CX-3 за наредната година, па како што може да се примети, новиот модел за 2017 година е повисок, со 18 инчи алиминиумски фелни. Доаѓа со пакет опрема i-ActiveSense, кој е достапен кај Grand Touring верзијата.

Најевтината верзија од 2.0 литри, четири цилиндричен мотор SkyActiv-G со 146 коњски сили, чини нешто помалку од 20.000 евра. Новиот Crossover доаѓа со 7 инчен екран осетлив на допит, аудио команди, Bluetooth конекција, шест звучници и USB приклучок, додека за 2.000 евра повеќе добивате и грјачи на ретровизори и предни седишта, кожа и систем за преглед на „мртов“ агол. Но CX-3 нуди уште повеќе опрема и тоа LED светла, LED светла за магла, сателитска навигација, автоматска клима и Head-up екран, секако ако сакате да доплатите.

Предложена објава:
Интересни факти за автомобилите што можеби не сте ги знаеле

Побаравме некои интересни факти за автомобилите и наидовме на неколку,...

Close