Оваа есен ни пристигнува новата Honda Freed

Honda ги објави првите фотографии од новата генерација на моделот Freed.

Од Honda не ги објавија сите детали околу новата генерација на моделот Freed, но најавија дека ќе биде подобрена потрошувачката на гориво, поголема безбедност за разлика од претходната генерација која е на пазарот уште од 2008 година, но исто така најавија и подобрен ентериер со поголем простор.

Стандардната верзија ќе биде со 1,5 литарски i-VTEC бензински мотор, а подоцна се очекува 1,0 литарски турбо бензински мотор, но ќе има и хибридна верзија наречена Sport Hybrid i-DCD.

Продажбата на ова повеќенаменско возило се очекува да започне во Септември оваа година во Јапонија.

freed-fl-05

2012-honda-freed-05

Предложена објава:
Audi R8 надграден од Wheelsandmore

Тјунерската компанија Wheelsandmore на Audi R8 V10 го вгради својот најснажен...

Close