Warning: include(/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: No such file or directory in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 72

Warning: include(): Failed opening '/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 72

Warning: include_once(/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php): failed to open stream: No such file or directory in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 92

Warning: include_once(): Failed opening '/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 92
Нов хибриден концепт од Peugeot

Нов хибриден концепт од Peugeot

Францускиот произведувач најави нов хибриден концепт L500 R, во чест на Dario Resta кој пред 100 години на 30 мај 1916 година побиди на трката во Индианаполис 500 со тркачкиот Peugeot L45.

Новиот концепт L500 R Hybrid ќе биде plug-in hibrid автомобил кој во комбинација од бензиски мотор со 270 коњски сили и два електромотори (по еден на секоја осовина) со комбинирана моќ од 500 коњски сили и 730 Nm вртежен момент би било доволно за забрзување од 0 до 100 km/h за неверојатни 2.5 секунди. Новиот модел на Peugeot ќе тежи само 1 тон.

Моделот ќе биде висок само 1 метар, па во внатрешноста ќе има i-Cockpit технологија и секако мал управувач.

Предложена објава:
Mercedes AMG GLE 63 надграден од Brabus

Brabus уште во Март на саемот за автомобили во Женева,...

Close