Warning: include(/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: No such file or directory in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 72

Warning: include(): Failed opening '/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 72

Warning: include_once(/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php): failed to open stream: No such file or directory in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 92

Warning: include_once(): Failed opening '/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 92
Новото Audi A7 Sportback

Новото Audi A7 Sportback

Минатата година бевме сведови на неофицијални фотографии како и информации поврзани со новиот Audi A7 Sportback за тоа дека досегашниот препознатлив заден дел е видно изменет.

За разлика од неговата друга генерација, новиот Audi A7 Sportback ќе добие повисок заден дел.

Новиот Audi A7 Sportback би требало да има изглед кој е инспириран од Prologue концептот, кој ке биде направен на MLB платформата, додека палетата на избор на мотори ќе биде 2.0 TFSI, 2.0 TDI, како и 3.0 TDI V6. Новата генерација се очекува да биде достапна во текот на 2017 година, додека во однос на досегашниот модел покрај разликата во изгледот, новиот A7 Sportback ќе биде и полесен за 100 килограми, продолжено меѓуоскино растојание и поголем простор во задниот дел.

Потенцијалните купувачи ќе имаат можност да одберат погон на сите четири тркала како и спортските модели S7 и RS7 моделот, како и хибридниот модел. Во понудата новиот A7 Sportback ке биде со V8 мотор, додека најмоќниот шестцилиндичен мотор ќе располага со 600 коњски сили.

audia72019

Предложена објава:
LaFerrari ќе добие наследник

Инженерите на Ferrari тајно работат на наследникот на LaFerrari. Италјанците...

Close