Warning: include(/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: No such file or directory in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 72

Warning: include(): Failed opening '/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 72

Warning: include_once(/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php): failed to open stream: No such file or directory in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 92

Warning: include_once(): Failed opening '/home/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home1/avtoportal/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 92
Новата Honda WR-V

Новата Honda WR-V

Новиот crossover на Honda е промовиран на Sao Paulo Motor Show под името WR-V (Winsome Runabout Vehicle), направен врз база на Jazz, а ќе се продава и во Јужна Америка и Индија.

india-bound-honda-wr-v-jazz-cross-rear-unveiled-1024x576

Во однос на Jazz, WR-V се разликува со повисока каросерија и дополнителни заштитни елементи, а е развиена со кодното име Honda 2FM.

india-bound-honda-wr-v-jazz-cross-rear-three-quarter-unveiled

Honda WR-V во Бразил ќе има 1,5 литарски бензиски мотор со 116 Hp во склоп со мануелен менувач и CVT пренос. Додека за Индискиот пазар, WR-V би требало да биде достапен со 1,2 литарски i-VTEC бензиски мотор со 89 Hp и 1,5 литарски i-DTEC дизелски мотор со 99 Hp.

india-bound-honda-wr-v-jazz-cross-side-unveiled

Honda WR-V на продажба би требало да се најде во првата половина на 2017 година.

honda-br-v-interior-at-the-2016-bims

Предложена објава:
Американците претераа – Погледнете какви Golf автомобили враќаат назад на производителот

Балканците добија конкуренција, и тоа во Америка Еден епилог од...

Close